O nás

O firmě

Firma Oxytechnic, s.r.o. vznikla v roce 1991 jako obchodní a servisní firma. Její činnost v oblasti průmyslových produktů zahrnuje komplexní služby týkající se dodávek technologií výroby technických plynů on-site od projektu až po realizaci, včetně následného záručního i pozáručního servisu na dodaných zařízeních a zajištění originálních náhradních dílů.
Zaměřujeme se na dodávky, montáž a servis technologií pro výrobu plynného kyslíku a dusíku metodou PSA (pressure swing adsorption – střídavá tlaková adsorpce), dusíku a vodíku metodou membrán, a dále technologií stlačování plynů (kompresory a příslušenství, regulátory tlaku, filtry apod.). V oblasti zdravotnictví jsme dlouhodobě aktivní v prodeji, pronájmu a servisu medicínské techniky, především kyslíkových koncentrátorů.

Naši partneři a zákazníci

Vedle domácí klientely se soustředíme na dodávky zařízení do Evropských zemí, Asie a Afriky. Projekty realizujeme společně se zahraničními partnery, zejména ze Švýcarska a USA. Smluvní nebo individuální servis zajišťujeme na zařízeních firem Chart Industries , Proton Energy Systems a  DeVilbiss Healthcare.
Naše firma se spolupodílela s firmou Diamond Lite SA (Švýcarsko) na projektech v Alžíru, Itálii, Portugalsku, Libyi, Polsku, Rumunsku, Rusku, Bosně, Íránu a na Kanárských ostrovech. Našimi největšími zákazníky jsou zdravotnická zařízení (nemocnice, kliniky, zdravotní pojišťovny), sklárny, strojírenské a chemické podniky.

Firemní strategie

Pro námi dodávaná zařízení je klíčová jejich spolehlivost. Škody způsobené případným selháním techniky mohou často znamenat velmi citelné hmotné ztráty, nemluvě o ohrožení zdraví či životů lidí. Proto klademe důraz především na kvalitu používaných technologií a dáváme přednost osvědčeným a spolehlivým výrobkům. Většina našich zahraničních i tuzemských dodavatelů a obchodních partnerů je držitelem certifikátu jakosti podle norem řady ISO 9001.
Při dodávkách zařízení na klíč spolupracujeme se zákazníkem na zpracování projektu a formou subdodávek zajišťujeme všechny potřebné profese při realizaci díla, uvedení zařízeni do provozu a dodávku s tím související technické a ostatní dokumentace. Na dodaná zařízení zajišťujeme záruční a pozáruční servis včetně náhradních dílů a příslušenství.